aplikace

Památky

Krize je šance. České školy si osahávají online vzdělávání - Euro.cz
10 nejpoužívanějších aplikací v mobilu – 1000nej.cz

Podle vašich doporučení jsme vybrali nejlepší aplikace pro monitoring zdraví a fitness. Co instalovat pro sledování vašich výkonů?

Nejlepší aplikace pro monitoring zdraví a fitness

Na našem diskusním fóru jsme vás požádali, abyste nám doporučili aplikace, které používáte pro monitoring vlastního zdraví nebo outdoorového fitness vyžití. Opovědí se nesešlo mnoho, týkaly se ale vesměs nejznámější sady multiplatformních fitness aplikací. Monitoring ušlých kroků a uběhnuté vzdálenosti dnes můžeme rozdělit na dvě základní větve, buď k němu používáte mobilní telefon nebo, boom poslední doby, nositelná zařízení. V prvním případě potřebujete aplikaci, která vše měří z telefonu, ve druhém je třeba companion aplikace, tedy jakýsi společník, který data z náramku nebo jiného příslušenství pravidelně synchronizuje s telefonem, kde je zobrazuje a vyhodnocuje.

Samotní mobilní výrobci již nějakou dobu nabízejí vlastní mobilní aplikace, které spolupracují s nositelným příslušenstvím vlastní výroby. Příkladem může být S Health od Samsungu, LG Fitness či Sony Lifelog. Existuje samozřejmě i univerzální příslušenství jiných značek, které může být kompatibilní s větším počtem mobilních operačních systémů, a pro které jsou od výrobce připraveny samostatné aplikace. V dnešním výběru doporučených aplikací se zaměříme na multiplatformní aplikace do mobilu a nakoukneme pod pokličku řešení od Garminu.

Runtastic Pro (Android, iOS, WP)

Aplikace Runtastic používá k mapování celé řady dostupných aktivit vestavěnou GPS v telefonu, můžete tedy monitorovat vaše pohybové výsledky, spálené kalorie, rychlost, tempo, nadmořskou výšku, uraženou vzdálenost, čas, apod. Pro statistické informace o tempu musíte využít hrudní měřič Runtastic, ovšem spálené kalorie se i přesto stále počítají z uražené vzdálenosti. V případě cvičení na místě v posilovně tedy bude na políčku spálených kalorií svítit velká černá nula.  

   
   
Screenshoty aplikace Runtastic

Na druhou stranu aplikace nabídne příjemné a dobře ovladatelné uživatelské rozhraní, v rámci běhu se ukládá vaše trasa na mapu včetně aktuálního počasí. V rámci aplikace s můžete vést osobní deník cvičení, analyzovat vaše data či nastavit úrovně tréninků. Při běhání si můžete aktivovat hlasovou zpětnou vazbu či povzbuzování. V opačném případě může být na pozadí přehrávána hudba, jakou si nastavíte. Při kontinuálním využívání je patrná velká spotřeba baterie, aplikace nás ale potěšila většinovou podporou češtiny. K placené verzi (129 Kč) existuje i základní varianta s omezenou funkčností a reklamami. Mimo to jsou ještě k dispozici samostatné aplikace pro jízdu na horských a silničních kolech, sedy-lehy, kliky, přitahování, dřepy a pro základní monitoring ušlých kroků.

Sports Tracker (Android, WP, iOS, BB)

I Sports Tracker je dalším multiplatformním řešením. Nabízen je pro Android, iOS, WP7+, BlackBerry 10, Series S60 a pro Nokii N9. Základním principem získávání vašich dat je opět GPS. Díky ní je na mapách zaznamenáván váš pohyb, trasa, uražená vzdálenost, průměrná a aktuální rychlost, a další. K aplikaci je možné dokoupit různé nositelné příslušenství a doplňky, k důkladnému prostudování vašich sportovních výsledků slouží webové rozhraní, kde se přihlašujete pod stejným loginem jako v telefonu.

     
Screenshoty aplikace Sports Tracker

Na Google Mapách tak máte zobrazeny vaše uběhnuté trasy včetně fotografií, které jste na trase pořídili. Znáte informaci o vaší průměrné rychlosti a spálených kaloriích, k trase můžete přidat i vlastní poznámky a komentáře nebo celou trasu nasdílet s vašimi přáteli z komunitních webů.

Garmin Connect/Fit (Android, iOS)

Aplikace Garmin Connect slouží k prohlížení záznamů z nositelných příslušenství od Garminu (GPS hodinky, tachometry, náramek Vivofit, a další), pro záznam dat s telefonem slouží aplikace Garmin Fit. U celého řešení oceňujeme zejména kvalitní zpracování webového rozhraní v češtině, protože mobilní aplikace v angličtině nás vzhledově moc nepřesvědčila.

    
    
Screenshoty aplikace Garmin Fit, při testování nám nefungovalo načítání mapového podkladu Google Maps

V rámci webového rozhraní vidíte poslední aktivity, kalendář, osobní rekordy, segmenty tras, tréninkové plány, ukončené tréninky a ušlé vzdálenosti v zobrazení Dashboard. Vše se zjednoduší v případě, že budete používat nositelná zařízení, protože vydrží podstatně déle na jedno nabití než mobilní zařízení, takže můžete telefon nechat v kapse bez zapnuté GPS nebo rovnou doma. Po návratu pak stačí, aby nositelná zařízení spárovala získaná data s telefonem. Aplikace Garmin Fit je placená, stojí ale jen necelých 20 Kč.

Instant Fitness (Android, iOS)

Instant Fitness je výuková aplikace pro domácí cvičení. Na domovské obrazovce si vyberete okruh cvičení a následně samotný cvik. Na displeji vidíte názorné ukázky, jak mají jednotlivé sestavy vypadat (ve formě fotek, videí a animací), případně si můžete rovnou sestavit cvičební plán.

    
Aplikace Instant Fitness vás vizuálně navádí, jak provádět různorodé cviky

Cvičení může přidávat do oblíbených, případně vyhledávat v databázi. Nemusíte je do zařízení zaznamenávat ručně, aplikace ukládá informace automaticky po spuštění cviku a po jeho ukončení. Nevýhodou je absence češtiny, takže se musíte spolehnout na angličtinu, vizuálními ukázkami ale cviky stejně rychle pochopíte. Aplikace je placená, na Google Play stojí 58 Kč.

Runkeeper (Android, iOS)

Runkeeper je sice podle názvu určená pro běžce, pokryje ale i ostatní aktivity, např. jízdu na kole, in-line bruslení až po tanec, apod. V základním režimu aplikace na vrstvách Google Map zaznamenává vaši uraženou trasu včetně dalších relevantních dat. Můžete k ní připojit hrudní pásy přes Bluetooth, takže aplikace měří i vaše tempo, zdrojem dat nemusí být pouze telefon ale i různé chytré hodinky nebo dokonce jiné podobně zaměřené aplikace.

    
    
Screenshoty aplikace Runkeeper

Motivačním prvkem může být stanovení cílů (např. snížení váhy, uběhnutí určité vzdálenosti), k čemuž dopomáhá i systém achievementů. Aplikace v samostatném okně vede vaše největší úspěchy, např. největší uběhnutá vzdálenost, nejdelší běh, apod. Líbí se nám i přehledné webové rozhraní, u zaznamenaných běhů si můžete i patřičně upravit trasu, pokud byla zaznamenána se zhoršenou přesností GPS. Základní verze aplikace je zdarma, pro lepší tréninkové plány je třeba členství Elite, za nějž platíte 10 USD měsíčně nebo 40 USD ročně. Pro záznam pozice je třeba zařízení s citlivější GPS, jinak strávíte hodiny opravami tras, negativem může být pro řadu uživatelů i absence češtiny.

Endomondo (Android, iOS, WP)

Další aplikace pro aktivní jedince nese název Endomondo. V rámci bezplatné verze umožňuje titul monitorovat vaše pohybové aktivity, co do jejich průběhu, vzdálenosti, rychlosti, spálených kalorií, apod. Samotné cvičení  v posilovně je ale třeba zadávat manuálně. Aplikace se dokáže spojit s velkou škálou Bluetooth a ANT+ hrudních pásů měřících srdeční tep, připojení však funguje jen v Premium verzi. Vaše výsledky a postupné zlepšování si můžete prohlížet do detailů v rámci telefonu nebo na webovém rozhraní. Součástí aplikace je i napojení na sociální weby a sdílení vašich výkonů s přáteli.

     
Screenshoty aplikace Endomondo, oceňujeme podporu češtiny

V rámci placené verze se zpřístupní již zmíněná integrace s měřiči srdečního tepu, detaily o počasí, detailnější statistiky a hlavně zmizí reklamy. Roční Premium verze stojí 30 USD, zatímco měsíční poplatek je stanoven na 2,50 dolaru.

Doporučeno pro vásZobrazit další

Domácí cvičení – bez vybaveníLeap Fitness Group

Aplikace na Hubnutí pro Muže – Zhubnout za 30 DnůLeap Fitness Group

Břišní svaly za 30 dní – posilování břichaLeap Fitness Group

Krokoměr – bezplatné počítání kroků a kaloriíLeap Fitness Group

ikona programuSkype

Skype 8.61

 CZ    TIP    ZDARMA   Díky Skype si nemusíte pouze volat, ale můžete pomoci skypu realizovat i videohovory s kýmkoliv po celém světě kdo má také nainstalován Skype. Díky skype můžete volat i do pevných a mobilních sítí za výhodné ceny.

Stáhnout s doplňkemStáhnout
Skype

další náhledy

Co je Skype? Volání, videohovory, zasílání zpráv a sdílení s ostatními, ať už jsou kdekoli.

Tohle je zcela zdarma: 

 • Účet Skype a nejnovější soubory ke stažení.
 • Hlasové hovory a videohovory s ostatními uživateli programu Skype.
 • Zasílání rychlých zpráv a sdílení souborů.

… a za toto je potřeba zaplatit

 • Hovory na mobilní telefony a pevné linky po celém světě za nízké sazby.
 • Odesílejte zprávy SMS za nízké sazby.
 • Skupinové videohovory až pro 10 osob.


Funkce:
Volání

 • Hovory mezi programy Skype
 • Volání na pevné linky a mobily
 • Skupinové hovory
 • Číslo Skype
 • Přesměrování hovorů
 • ID volajícího
 • Skype To Go
 • Volání Skype jedním kliknutím

Video

 • Osobní videohovory
 • Skupinové videohovory

Zasílání zpráv

 • Videozprávy
 • Zasílání rychlých zpráv
 • Posílání zpráv SMS
 • Hlasové zprávy
 • GroupMe

Sdílení

 • Odesílání souborů
 • Sdílení obrazovky
 • Skupinové sdílení obrazovky
 • Odesílání kontaktů

Více

 • Z programu Skype rovnou na Facebook
 • Skype WiFi
 • Skype Manager
 • Skype Connect

ikona programuViber for Desktop

Viber for Desktop 13.1.0

 TIP    ZDARMA   Oblíbená aplikace pro komunikování s přáteli

Stáhnout s doplňkemStáhnout
Viber for Desktop

Viber pro Windows umožňuje posílat zdarma zprávy a volat zdarma jiným uživatelům komunikačního programu Viber, na jakémkoli zařízení a sítí, v jakékoliv zemi! Viber synchronizuje kontakty, zprávy a historii volání s mobilním zařízením. 

 • nejkvalitnější HD hlasové hovory
 • videohovory
 • zasílání textu, fotografií a zprávy
 • plná synchronizace mezi mobilním zařízením a Windows
 • přenesení odchozích hovorů mezi zařízeními


Stáhněte si aplikaci Viber, zadejte telefonní číslo, a zahajte spojení se svými přáteli!

 WhatsApp 2.2035.14

Aktualizace programu1. 9. 2020Antivirová kontrola2. 9. 2020 11:11Program na tomto počítači pravděpodobně nespustíteVybrat jiné parametryStaženo121 643×Celkové hodnoceníPrůměr hodnocení4

Nativní desktopová aplikace pro WhatsApp

WhatsApp je desktopová aplikace oblíbené komunikační služby WhatsApp. Poskytuje v podstatě stejné funkce jako samotná mobilní aplikace. To znamená, že uživatelé nejsou ochuzeni o posílání fotografií, videí, hlasových zpráv nebo dokumentů a samozřejmě textových zpráv se smajlíky.

Komunikace je vždy nejprve odeslána na mobilní telefon, který musí být připojen ve stejné síti a teprve poté přesměrována na servery WhatsApp. Pro zprovoznění je třeba mobilním telefonem naskenovat QR kód zobrazený v této aplikaci.

Jak rychle (a zadarmo) začít učit na dálku s aplikací Zoom

Jak rychle a bez zbytečných stresů začít přednášet na dálku, a to zadarmo nebo za rozumné peníze? Tu je můj stručný úvod/návod k aplikaci Zoom, kterou jsem začal před pár pár měsíci používat na mé “online kavárny”.

Pár měsíců testuji různé nástroje na webináře, přednášky a živé online konzultace. Nakonec jsem skončil u aplikace Zoom.us, v níž od počátku roku pořádám ve zkušebním provozu webináře (záznamy najdete na stránce Online fotokavárny).

A nyní jsem se rozhodl sepsat v pár bodech návod, jak rychle začít. Třeba se to může hodit – a budu hrozně rád za jakékoliv doporučení, doplnění nebo opravu chyb!

Prozkoumat může též můj podrobný návod Online kurzy – 10 rad, jak začít učit a neztroskotat.

1. Přednáška na dálku se dá spustit za pár minut

To hlavní na začátek: Zoom má smysl v té situaci, kdy potřebujeme více méně okamžitě získat spolehlivý nástroj, přes nějž můžete účastníkům pouštět sebe, slidy z přednášky, nebo cokoliv na pracovní ploše počítače. Má to různé mouchy (viz dále), ale to podstatné je, že to skvěle funguje, vše se dá pustit opravdu za pár minut a nevyžaduje to od nikoho složitou přípravu.

Webinář
Co vidí diváci: v ideálním případě to, co ukazuji na ploše v prezentaci + moji „mluvící“ hlavu. Zde tedy systém navíc ukázal prázdné náhledy dalších účastníků.  Pokud chcete jen sebe, je dobré nastavit pro rozbrazní videí Show small active speaker video (tedy Zobrazit malé video aktivního účastníka). Každopádně: funguje to skvěle.

2. Zásadní výhoda: diváci nepotřebují login ani účet

Pro mé potřeby je zásadní výhodou to, že na straně diváka to nevyžaduje žádné přihlašování, zakládání účtů atp. V tom se Zoom odlišuje od ostatních nástrojů, které fungují na principu spojování lidí s účtem (Skype, WhatsApp, Google Hangout/Meet).

V praxi tedy můžete:
a. vysílat pro kohokoliv “z ulice” – tedy vytvořit link své přednášky, na který se pak může přihlásit kdokoliv bez nutnosti loginu
b. vysílat pro úzkou skupinu – link akce může být zaheslované, nebo prostě jen onen link nikde nebude veřejný

3. Kolik to stojí? Do 40 minut to je zdarma

V mém testovacím režimu jsem si vždy vešel do 40 minut, které jsou zadarmo, nyní platím 15 dolarů měsíčně (bez DPH) za neomezenou dobu “vysílání” pro až sto účastníků. Přikoupit je možné i modul pro webináře, který v něčem dává některé možnosti navíc, ale dle mého názoru (i názoru mnohých jiných), to je skoro zbytečné.

K čemuž ale dodejme: Zoom byl vytvořen primárně na porady, není to tradiční webinářový software. Na stranu druhou, testoval jsem například WebinarJam, asi nejlépe hodnocený čistě webinářový nástroj (499 USD/rok), a rychle jsem od nějak utekl. Je skvělý, ale já dávám přednost jednoduchosti.

Webinář
Takto vypadá kontrolní náhled a ovládací panel. (A já.)

4. Co to je Zoom a proč si s ním hrát

Zoom je software / aplikace primárně sloužící k online poradám, tedy k situacím, kdy potřebujeme kvalitně propojit obrazem, zvukem i chatem několik lidí. Je to častá a oblíbená volba velkých i menších korporací, což samo o sobě je dobrá reference. Mě na Zoom nasměrovala facebooková skupina kolem školícího systému LearnDash, který používám pro své online kurzy fotografování. V jedné větě řečeno: ve světě online vzdělávání to je velmi oblíbená a velmi doporučované platforma. Což je dobré vědět. Tečka.

5. Zásadní nenápadné výhoda: funguje to (i na mobilu)

Na Zoomu se mi nejvíc líbí prostá věc: funguje to naprosto spolehlivě. Aplikace nepadá, je to rychlé, kvalita zvuku i obrazu je solidní. Plus, což je zásadní pro mě osobně, velmi slušná je kvalita záznamu celé přednášky (potřebuji si ji pak dát do mých videokanálů). I kvůli tomu jsem opustil WebinarJam, kde jde záznam přes jejich cloud a kvalita je na hraně. Zoom pořídí záznam do vašeho lokálního prostředí a je kvalitnější.
Plus: stejně skvěle se to celé dá připojit přes mobilní aplikaci – má dcera má hodně ráda “zbytečnou” funkci dovolující jedním kliknutím přidat za sebe jakékoliv virtuální pozadí (třeba pláž nebo hory).

6. Na co si dát pozor: občas si Zoom dělá, co chce

Až začnete poprvé vysílat, připravte se na trochu stresový zážitek: bude to trochu “let naslepo”, protože ne vždy je zcela jasné, co přesně od vás míří ven k divákům. Jak jsem zmínil, Zoom je primárně nástroj na porady, který například aktivně vyhledává ty, kteří zrovna mluví atp. To se nás sice netýká, viz dále, ale přesto je to někdy o nervy. Standardní situace je, že diváci vidí vás, anebo pracovní prostor vašeho počítače + miniaturu vaší “mluvící” hlavy. Někdy však zoom zobrazí i prázdné “náhledy” účastníků. A zejména v počátcích se budete trochu trápit s tím, aby to bylo optimální při přednášce i pak v následném (případném) záznamu. Klíčem v úspěchu je prozkoumat nastavení zobrazování účastníků, ideální je nastavit Show small active speaker video (tedy Zobrazit malé video aktivního účastníka), ale jak jsem zmínil, občas se to chová trochu zmatečně.

Webinář
V některých situacích zmizí pohled na přednášejícího a obrazovku zaplní prázdné náhledy ostatních účastníků. Důležité je tedy metodou pokus omyl zvládnout nastavování  rozbrazovaných náhledů, která je trochu neintuitivní. Moje zkušenost: držet se za každou cenu nastavení Show small active speaker video.

7. Jak a co nastavit, aby to fungovalo

Cílem tohoto článku není dopodrobna popsat, kde co nastavit, Zoom je velmi intuitivní a má velmi dobrou nápovědu (pravda, jen anglicky). Tedy jen pár klíčových bodů.

Pro rychlý start a hraní si tedy
1. vytvořte si účet na stránce https://zoom.us/.
2. v záložce Meetings zvolte Schedule a New Meeting
3. po vyplnění základních údajů je důležité nastavit defaultní vypnutí divákovy kamery (Video / Participant/ Off) a vypnutí zvuku (Mute participants upon entry) a nazaškrtávat, že pro přístup je nutné mít heslo (Require meeting password).
5. systém vám vygeneruje unikátní link á la https://zoom.us/j/714672xxx, který pak můžete posílat účastníkům

Webinář
Administrace je opravdu jednoduchá a nový webinář je možné pustit během pár minut, či spíše sekund.

8. Jak instruovat účastníky, aby to klaplo

Připomeňme si pro jistotu, že trochu experimentujeme a používáme nástroj pro porady, ne pro webináře (u nichž je snazší diváky držet jako pasivní účastníky) a to vše zadarmo či skoro zadarmo.
V zásadě musíme vyřešit dva úkoly:

A. Jak účastníky připojit – pokud kliknou na odkaz, web je navede. Obecně jsou dvě cesty, jak webinář zobrazit. a) nejrozumnější asi je stáhnout si aplikaci, kterou systém nabídne – jde to snadno a nevyžaduje na Macu ani Win žádné povolení. b) druhou cestou je nic nestahovat, stažení odmítnout a přes “Click here” si pustit webinář v prohlížeči, což ne vždy bude fungovat.

B. Jak si od účastníků držet odstup – hrajeme si se základní verzí aplikace v režimu meeting tedy porada, kdy mají účastníci možnost zapnout kameru i mikrofon. Je dobré je požádat, dopředu či pak během semináře, ať to nedělají. A poprosit je o komunikaci přes „chatovací okénko“. (Samozřejmě, možnost povídat si s nimi může být v některých situacích naopak cenná).

9. Jak přes Zoom vysílat

Velká výhoda (a ne zcela samozřejmá věc) je v prostém faktu, že po pár pokusech to prostě začne fungovat. Na vaší straně je dobré vyzkoušet po spuštění aplikace video i audio, případně připojit externí mikrofon či kameru. A pak to prostě pustit. (Vysíláte tedy ze stažené aplikace, ale nastavování probíhá ve webovém rozhraní)

Podstatou Zoomu je, že vysílá vaši tvář ostatním účastníkům, a pokud chcete, tak přes funkci Share (Sdílení) můžete do světa poslat cokoliv z počítače, ať aplikaci, nebo prostě jen pracovní plochu. Osobně se mi více osvědčila přímo pracovní plocha, například propojení přímo Keynotu mi trochu zlobilo. Plus by mělo být možné připojit například i další kameru (mobil), atp… To jsem ale nezkoušel.

Jak jsem již zmínil výše: připravte se na trochu zápolení s oněmi náhledy – v pravé horním rohu se přepíná rozložení toho, jak jsou zobrazeny náhledy tváří účastníků. A občas se to chová trochu podivně, obecně nejlépe vše dopadá při nastavení zobrazení na Show small active speaker video. Obecně radím pro klid duše: vezměte druhý počítač, připojte ho jako účastníka a používejte jako kontrolní monitor.

Webinář
Přes tuto funkci je možné divákům nasdílet pracovní plochu počítače, aplikace nebo i další externí kamery.

10. Jak to celé organizovat

A jak to celé začlenit do vaší práce? Detaily jsou pak už samozřejmě na vás, já osobně používám již zmíněné dvě cesty. 1. zcela otevřené semináře, kdy je dlouho dopředu znám link na vysílání a může tedy “přijít kdokoliv” (systém ho jen požádá o křestní jméno) 2. semináře s registrací, což v mém případně znamená, že přes googlovský formulář se mi přihlásí zájemci a já jim poté pošlu připomenují a instrukce. Stejně tak používám Formuláře Google k tomu, aby dopředu účastníci pokládali otázky. Je to jednoduché a funguje to – což je zásadnější, než se může zdá na první pohled.

Dejte vědět, jak vám to funguje! A budu vděčný za jakékoliv doplnění. A držím palce s vysílám! JR